Virály

30. května 2022 12:02

redakce Prima Lajk

Týpek po sexu s manželkou ztratil paměť! Jak je možné, že si potom nic nepamatoval?

Muž po odpoledním dostaveníčku ze svou ženu začal trpět amnézií. Podle lékařů jde o běžnou reakci na velmi intenzivní sex.

Zažili jste někdy v životě tak skvělé milování, až jste si mysleli, že snad na místě omdlíte? Opravdu vzrušující sex dokáže s lidským mozkem neskutečné divy. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil i 66letý důchodce, který musel být převezen do nemocnice poté, co po vášnivé odpolední souloži s manželkou ztratil paměť.

Lékaři z neurologického oddělení uvedli, že je takový případ důkazem toho, že sex může být spouštěčem přechodné globální amnézie (TGA). Naštěstí však muž nezapomněl celý svůj život; nepamatoval si jen události z předchozího dne a pozdějšího rána, přičemž výsledky z neurologického vyšetření se ukázaly být v normě. Podobnou zkušenost už ale zažil i před sedmi lety.

Většinou epizody se ztrátou krátkodobé paměti způsobené TGA netrvají déle než 24 hodin. V ohrožení jsou zejména muži po padesátce, kterým se takový stav může přihodit po zátěžovém cvičení nebo silném emočním zážitku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také