Virály

14. prosince 2022 10:37

redakce Prima Lajk

Týpek prozradil tajemství o nejlajkovanější fotce na Instagramu. Jak se mu tohle povedlo?

Jak se povedlo obyčejnému týpkovi sdílet nejlajkovanější fotku v dějinách Instagramu?

Sociální sítě jsou plné influencerů, kteří usilují o to, aby měli co nejvíce sledujících a lajků a komentářů pod příspěvky. Tím nejpopulárnějším a nejsledovanějším profilem kupodivu není žádná celebrita, nýbrž oficiální účet samotného Instagramu jako takového, který sleduje neuvěřitelných 577 milionů lidí po celém světě. Za nejoblíbenějším profilem konkrétní osoby poté stojí fotbalista Christiano Ronaldo s 515 miliony fanoušky.

Ta nejlajkovanější fotka v dějinách sociální sítě však kupodivu nepatří ani jednomu známému influencerovi nebo společnosti, ale „obyčejnému“ Britovi Chrisu Godfreyovi, který 4. 1. 2019 anonymně sdílel na profilu world_record_egg fotku slepičího vejce. Ani za poslední skoro čtyři roky se nikomu jinému nepodařilo rekord 56,1 milionů lajků trumfnout, a tak si stále drží své prvenství.

A jak to vůbec všechno začalo? Úplně jednoduše. Borec se prostě rozhodl sesadit Kylie Jenner z instagramového trůnu, kterému v té době vévodila a měla tehdy nejlajkovanější fotku Instagramu. „Pojďme společně pokořit světový rekord a získat nejvíce lajků na Instagramu,“ bylo napsáno k příspěvku obyčejného vejce v roce 2019. No, a díky síle sociálních médií se to podařilo už během jednoho týdne. Za vším prý podle Godfreye ale stojí náhoda a štěstí, nic víc, nic míň.

Sdílejte článek
Štítky Instagram rekord nejlajkovanější fotka

Přečtěte si také