Standing Babas
Autor: twitter Standing Babas

Týpek se neposadil ani si nelehl už 12 let! Proč se takhle dobrovolně trestá?

TF. Publikováno: 24.11.2022
Muž v Indii si sám slíbil, že si do smrti nesedne.

reklama

Není pochyb o tom, že je Indie tak trochu jiným světem. Ačkoli je to na jednu stranu nevěřitelně fascinující země s okouzlující a rozmanitou kulturou i přírodou, člověk se tam setká s nepředstavitelnou bídou, kulturním šokem, nemocemi i zkorumpovanou byrokracií. Co se však Indům musí nechat, je jejich naprosté odhodlání pro náboženství.

Svědčí o tom i muž s přezdívkou Standing Babas, který je součástí subkultury, jež se vzdala veškerého majetku a skládá neuvěřitelné, pro nás Evropany občas nepochopitelné, sliby, aby se přiblížila Bohu. To je i koneckonců případ hinduisty Babase, který se kvůli Bohu zařekl, že bude do konce života stát a už nikdy si nesedne ani nelehne.

Takový slib chápe jako součást tělesného trestu, který mu má přinést duchovní osvícení a drží ho už neuvěřitelných dvanáct let. Pro větší „pohodlí“ si však alespoň pořídil zařízení podobné houpačce, které mu během dne umožňuje alespoň trochu odpočívat. A proč se vůbec Ind zařekl k takovému drsnému osobnímu trestu?

Všechno to začalo, když ho jeho duchovní učitel požádal, aby upekl chleba. Problém byl však v tom, že to Babas nikdy nedělal. „Skončilo to tak, že jsem chléb spálil, za což se učitel naštval, zbil mě a vyhodil,“ vzpomínal Ind s tím, že z hněvu sám na sebe se rozhodl uložit si „stojící“ trest.

Ilustrační foto

Kněží požadují spálení kostela. Místní farář si to rozdával s dominami na oltáři!

reklama