Virály

21. listopadu 2021 13:13

redakce Prima Lajk

Týpek se opakovaně pokoušel zabít vlastní manželku hadem. Jaký k tomu měl důvod?

Dvojité doživotí dostal muž z Indie poté, co se několikrát pokoušel zabít manželku. Poslední pokus se pro ženu stal bohužel osudným.

Minulý rok na jaře koupil tehdy osmadvacetiletý Suraj Kumar na černém trhu jednoho z nejjedovatějších hadů na světě. Nepořídil si ho však jako domácího mazlíčka, nýbrž jako vražednou zbraň, se kterou chtěl zaútočit na svou manželku a matku jejich syna, informovalo BBC. Podle informací měl Kumar nechat zakoupenou jedovatou kobru na schodišti v jejich domě v naději, že had jeho manželku uštkne. Plán však nevyšel podle plánu; žena hada uviděla včas a zavolala pomoc.

O několik dní později přimíchal Kumar své manželce do jídla sedativa a vyprovokoval stejného hada, aby ji kousl. Žena skončila v nemocnici, kde pobývala 52 dní, než byla propuštěna k rodičům. Zoufalý a odhodlaný muž se o vraždu tedy pokusil potřetí, kdy choť opět uspal silnými sedativy a donutil kobru, aby ji dvakrát uštkla. „Kobry neútočí, pokud je k tomu nepřinutíte. Kumar tak musel hada přímo donutit, aby jeho ženu kousl,“ uvedl pro BBC odborník na herpetologii.

Druhý den ráno ženu našla její matka a okamžitě přivolala pomoc. Po převozu do nemocnice však lékaři konstatovali smrt. Po pitvě bylo zjištěno, že jsou v jejím těle stopy po hadím jedu. Policie okamžitě ukázala prstem na Kumara. V soudním procesu proti němu svědčilo více než 90 lidí a důkazy jasně nasvědčovaly k jeho vině. Vraždu měl plánovat už od začátku roku 2019, chvíli poté, co se jim narodil syn.

Podle vyšetřovatelů byl motiv jednoduchý; Kumar chtěl zabít svou ženu, ukrást peníze a vzít si někoho úplně jiného. Za chladnokrevnou vraždu dostal muž dvojitý doživotní trest, což je v Indii výjimečné, ale v tomto případě zcela zasloužené, neboť muž u soudu neprojevil ani špetku lítosti.


Přečtěte si také