Virály

2. listopadu 2021 11:50

redakce Prima Lajk

Týpek se vrátil z dovolené a zjistil, že mu někdo ukradl domov. Jak se to proboha mohlo stát?!

Muž z Británie se stal obětí šíleného zločinu.

Reverendu Mikeu Hallovi z anglického města Luton, se stala tak bizarní a naprosto šílená věc, že by to bylo divoké i na hollywoodský film. Když mu v létě zavolal soused, zatímco byl pracovně mimo město, s tím, že u něj doma viděl nějaké cizince, okamžitě se rozjel domů. V těch nejdivočejších snech si přitom představoval různé scénáře; od zlodějů až po nejnepravděpodobnější scénáře. To, co ho však čekalo po návratu domů, rozhodně nečekal.

Jakmile se Mike snažil otevřít dveře od svého domu, zjistil, že mu nefunguje klíč, což mu připadalo víc než podivné. „Šel jsem ke vchodovým dveřím, ale klíč mi nešel strčit do zámku,“ popisoval reverend situaci rozhlasové stanici BBC Radio 4. „Najednou mi otevřel nějaký cizí chlap, tak jsem ho odstrčil stranou a vešel jsem domů,“ řekl s tím, že svůj domov ale vůbec nepoznával

„Nebylo tam nic. Žádný nábytek, koberec, závěsy, všechno prostě zmizelo,“ líčil Mike. Cizí muž ho informoval, že provádí pro majitele nějaké stavební práce, načež mu Mike odpověděl, že on sám je majitelem pozemku i domu. Rozhodl se okamžitě zavolat policii a celý bizarní incident nahlásit, zatímco dělník přivedl otce takzvaného nového majitele. Ten Mikeovi řekl, že je dům nyní jeho majetkem a nakázal mu, aby okamžitě opustil jeho prostory.

Jak se později ukázalo i v dokumentaci katastru nemovitostí, nový majitel skutečně koupil dům za necelé čtyři miliony korun, aniž by o tom reverend Mike věděl. „Policie v tu chvíli řekla, že s tím nic nezmůže, protože nebyl spáchán žádný trestný čin,“ řekl okradený muž, který později zjistil, že byl na jeho jméno vytvořen i falešný pas a bankovní účet. Od té doby je Mike Hall v kontaktu s policií a na hlavu postavenou situaci nyní řeší profesně vyškolení vyšetřovatelé. Zda se mu ale vrátí jeho domov, není v tuhle chvíli jasné.

Sdílejte článek
Štítky policie Velká Británie zločin zahraničí krádež identity

Přečtěte si také