Virály

11. listopadu 2020 17:38

sarka.turcekova@gmail.com

Týpek se živí jako zlý strýček, který nutí děti k poslušnosti! Vážně mu za tohle rodiče platí?

Líbilo by se vám živit se strašením malých dětí? Takovouhle práci má jeden muž žíjící v Číně.

27letý Luo Qingjun je ve svojí domovině stal populární kvůli tomu, že mu nedělá problém vyděsit malé děti. Zlobivé děti zoufalých rodičů dovede přimět k tomu, aby dojedly svoje jídlo, nebo aby šly dřív spát. V Číně funguje na strašení dtí "zlý strýček", což pro ně děsivá postava, která je přinutí raději udělat všechno, co se po nich chce. Rodičům se tento nápad velmi líbí, hlavně v momentě, kdy se snaží přesvědčit své děti, aby byly poslušnější. Zlý strýček to samozřejmě nedělá zadarmo, ale jeho služby jsou doslova k nezaplacení. Když dítě zlobí, tak za určitý poplatek nahraje video, ve kterém se mračí do kamery, aby děti dostatečně vyděsil. Ty pak raději poslechnou své rodiče.

Luo Qingjun údajně hrál špatného strýce pro dítě kamaráda jen tak z laskavosti, ale po natočení velmi efektivního videa ho jeho přítel doporučil ostatním rodičům. A dřív, než se stihl vzpamatovat, už se Luo živit jako zlý strýček k pronájmu. Ať už mluvíme o dětech, které odmítnou jít spát brzy nebo si neuklíží hračky, Luo ví, jak na ně. Bere provize od jejich rodičů a pro každého z nich vytváří vlastní videa, oslovuje děti jménem a varuje je, že pokud nebudou poslouchat své rodiče, budou s ním mít co dočinění. To to rozhodně nechtějí. "Odpadky by měly být vyhazovány do koše, to nevíš?," ptá se dětí na videu. "Chytím tě, pokud nebudeš poslouchat své rodiče!"

Luovy hrozby se mohou zdát znepokojující mnoha moderním západním rodičům, ale čínští rodiče ho milují kvůli jeho divokým výrazům obličeje a řvoucímu hlasu a dávají mu peníze, aby se jejich děti chovaly lépe. A zjevně to většinou funguje, zvláště pak na velmi malé děti do 5 let. "Děkuji, bratře, bylo to velmi efektivní, dítě už spí," napsal jeden spokojený uživatel na jeho stránku.

Služba špatného strýce se v Číně dostává na titulní stránky národních zpráv, ale zatímco většina těch, kteří si najali Luo Qingjun a chválí jeho služby, existují lidé, kteří nesouhlasí s jeho metodami a varují, že by to mohlo způsobit dětem psychické trauma. Vzdělávací účinek je prý malý a na děti to může mít podle profesora psychologie negativní dopady. Psychické zastrašování je prý škodlivější než fyzické tresty a nepřispívá ke zdravému vývoji dětí. To ale říkejte spokojeným rodičům!


Přečtěte si také