Virály

13. prosince 2021 10:36

redakce Prima Lajk

Týpek si během jednoho dne nechal aplikovat 10 dávek očkování proti covidu. Co mu teď hrozí?

Muž z Nového Zélandu zřejmě nechtěl nic podcenit, a tak si došel na očkování proti covidu rovnou desetkrát za jeden den.

Zatímco lidé po celém světě jsou vyzýváni, aby si nechali aplikovat posilující dávku proti covidu-19, jeden nejmenovaný muž z Nového Zélandu si přebral tuto informaci po svém. Během jednoho dne se rozhodl navštívil několik očkovacích center a pod jiným jménem si nechal píchnout hned deset dávek vakcinace.

Muže nyní čeká vyšetřování za krádež identity. Odborníci také varují veřejnost, aby tyto kroky na ochranu před covidem rozhodně nepodstupovala. „Nemáme žádné důkazy o tom, jaké vedlejší účinky by člověk mohl mít s takovým množstvím vakcíny,“ nechala se slyšet profesorka Nikki Turner z Aucklandské univerzity. Dodala také, že muž nebude před koronavirem chráněn více, než kdyby si dal doporučenou dávku. Veřejnost označila muže za neuvěřitelně sobeckého.

Sdílejte článek
Štítky Nový Zéland zahraničí COVID-19 vakcinace koronavirus a očkování vakcína proti COVID-19 Aucklandská univerzita Nikki Turner

Přečtěte si také