Ilustrační foto
Autor: iStock Ilustrační foto

Týpek si nechal vložit pod kůži čip, aby u sebe nemusel nosit kartu. Kolik za to utratil?

Tamara F. Publikováno: 27.10.2022
Nadšenec do moderní technologie se nechal očipovat.

reklama

Díky moderním technologiím se nám ulehčuje každodenní život nejen v práci, ale i v osobním životě. Abychom si nakoupili, pokecali s kámoši nebo vyřídili důležitou pracovní schůzku, prakticky nemusíme ani vstát z postele. Je zajímavé sledovat, jakým směrem se vývoj technologií posouvá, i když to pro někoho může být děsivé.

Jedním z takových hořkosladkých příkladů je i týpek z Británie, který si na internetu výmluvně říká Pay by hand. Na TikToku se totiž proslavil tím, že si nechal po kůži na hřbet ruky implementovat čip, díky kterému u sebe nemusí nosit debetní ani kreditní kartu, jednoduše zaplatí přiložením ruky. Svou cestu za nákupy budoucnosti sdílí na sociálních sítích.

Svým fanouškům prozradil, že za tuhle vychytávku, utratil 249 dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 6 tisíc korun. Zprostředkovala to firma zvaná Walletmor, která moderní vychytávku popisuje jako „vstupenku do budoucnosti“ a zároveň „první zcela bezpečný implantát na světě, který můžete použít pro bezkontaktní platby kdykoli a kdekoli“.

Josh Nalley

Týpek kvůli práci 321 dní předstíral, že je mrtvý. Neuvěříte, o jaké místo se ucházel

reklama