Virály

23. května 2022 11:41

redakce Prima Lajk

Týpek strčil ruku do klece rozzuřeného lva. Divoké zvíře na něj okamžitě zaútočilo!

Někteří lidé se prostě nikdy neponaučí a budou provokovat divoká zvířata.

Existuje velmi dobrý důvod, proč byste se nikdy neměli pokoušet strkat ruce do klecí nebo výběhů se zvířaty v zoo. Člověk by si navíc myslel, že ošetřovatel pracující v zoologické zahradě by tuto základní informaci měl znát a respektovat. I mistr tesař se však očividně někdy utne a pořádně na to doplatí.

Stejně jako se to stalo muži pracujícímu v jamajské zoologické zahradě, který prostrčil prsty oplocením, aby zamával lvímu samci před obličejem. Zvíře poté zareagovalo instinktivně a na mávající ruku zaútočilo tak, jak to dravci dělají. Během několika drásajících sekund začali očití svědci křičet a vzduchem letěl ukousnutý prst. „Až když kousek prstu spadl na zem, všichni jsme si uvědomili, že to není součást žádné show,“ nechal se slyšet jeden z přítomných incidentu.

Nejmenovaný ošetřovatel zoo byl okamžitě předán do rukou lékařů, ale zatím není známo, zda se jim podařilo chybějící článek zachránit. Výkonná ředitelka Jamaica Society for the Prevention of Cruelty to Animals Pamela Laswon uvedla, že bude incident řádně prošetřen. Jamajská zoo zatím vydala prohlášení, ve kterém ujistila veřejnost, že je zoo bezpečným místem nejen pro zvířata, ale i pro lidi.


Přečtěte si také