Virály

23. května 2022 10:37

redakce Prima Lajk

Týpka srazil z člunu 3,5metrový žralok. Podařilo se mu přežít jen díky téhle taktice!

Mladý Australan prozradil, jak se mu podařilo zachránit před krvelačným žralokem.

Dramatická událost se odehrála v pobřežních vodách na západě Austrálie. Dvacetiletý potápěč Bailey Haffner zrovna čistil svou loď, když ho zčistajasna něco velkého srazilo silou do vody. Když se ve vodě přetočil, setkal se tváří v tvář s obrovským 3,5metrovým žralokem bělavým. „Všechno se to stalo ve zlomku vteřiny. Žralok se dostal přese mě a udeřil mě hlavou,“ popisoval děsivý incident Haffner australskému deníku Perth Now.

V tu chvíli byl prý přesvědčený o tom, že jeho život v ten moment skončil. Díky bohu si však mladík zachoval chladnou hlavu a začal bleskově přemýšlet. „Nosím s sebou regulátor potápění, tak jsem si ho vyndal s nechal ho volně proudit, protože jsem věděl, že žraloci nesnášejí bublinky. A ono to fungovalo!“ odhalil svou důmyslnou taktiku, která mu zachránila život.

Jak byl žralok zmatený, Haffner na nic nečekal a okamžitě se dostal na břeh. Tam upozornil ostatní lidi na molu, aby nechodili do vody. Navzdory děsivému zážitku mladík prozradil, že hned druhý den se vrátil na „místo činu“ k čištění lodi. „Tentokrát mám s sebou ale svůj věrný žraločí štít,“ zavtipkoval Australan.

Sdílejte článek

Přečtěte si také