Virály

15. prosince 2022 16:09

redakce Prima Lajk

Týpek umřel poté, co ho do ruky kousla kočka. Jak se to proboha mohlo stát?

Muž zemřel na následky pokousání od kočky.

Pokud také vlastníte kočičího miláčka nebo se vrháte na každou kočku, kterou vidíte na ulici, abyste ji pomazlili, možná byste měli zpozornět. V roce 2018 se totiž Henrik Kriegbaum Plettner z Dánska rozhodl udělat dobrý skutek a z útulku adoptoval kočku i s jejími koťaty, což ho o několik let později bohužel stálo život.

Při hraní s jedním z koťátek ho mládě pokousalo do ukazováčku, což muž nepovažoval za nic, čím by se měl v tu chvíli znepokojovat. Za několik dní mu však prst začal otékat a zvětšil se až na dvojnásobnou velikost. V ten moment si Henrik pomyslel, že by měl raději vyhledat pomoc u lékaře. Po řadě vyšetření a konzultací skončil v dánské nemocnici v Koldingu, kde si ho nechali několik týdnů, aby podstoupil na 15 náročných operací.

Nakonec skončil ubohý muž s amputovaným prstem, ale už bylo pozdě. Ukázalo se, že malé kotě se mu zakouslo přímo do cévy, odkud se mu do celého těla rozšířily smrtelné bakterie, které napadly jeho imunitní systém. Celý příběh má bohužel smutný konec, neboť Henrik čtyři roky po incidentu zemřel na následky vážné infekce.

Zanechal po sobě nejen manželku, ale i milovanou nezletilou dceru. „Měl oslabený imunitní systém, zápal plic, dnu a cukrovku,“ řekla smutně Henrikova manželka Desirée. „Věděli jsme, že je na tom špatně, ale nikdy by nás nenapadlo, že takto tragicky může skončit jedno obyčejné kousnutí od kočky,“ dodala žena a varovala všechny, aby nikdy nepodceňovali kočičí kousnutí.

Sdílejte článek
Štítky kočka smrt infekce kousnutí zdraví

Přečtěte si také