Virály

23. srpna 2022 12:53

redakce Prima Lajk

Týpek žaluje šéfa o miliony poté, co na firemní akci upadl a přišel o půlku lebky. Má na to nárok?

Muž při firemním večírku utrpěl těžké poranění hlavy. Nyní chce od šéfa vysoké odškodné.

Mike Brokie z britského města Reading byl v dubnu 2019 na firemní akci, když během večera plného alkoholu upadl a silně se udeřil do hlavy. Probudil se až po dlouhých čtyřech týdnech z kómatu s tím, že si z onoho večera téměř nic nepamatuje. Brit musel poté podstoupil několik operací hlavy, kvůli čemuž přišel o část lebky.

Podle policie a lékařů si však za úraz může i tak trochu sám, protože při pádu nepoužil ruce, aby náraz alespoň trochu zmírnil. To však nemění nic na tom, že jeho zranění byla opravdu vážná a i po letech trpí nepříjemnými symptomy nehledě na fakt, že mu chybí kus lebky.

Brokie se proto rozhodl žaloval firmu o 200 tisíc liber, což je v přepočtu necelých 6 milionů korun kvůli tomu, že mělo vedení předpokládat, že by se při firemní akci mohl někdo zranit. Žaloba podaná u londýnského nejvyššího soudu tvrdí, že firma je nepřímo odpovědná za nedbalost manažera Simona Fradgleyho, který je zodpovědný za to, že spolupracovníky tlačil do toho, aby se akce zúčastnili, a přitom se nestaral o jejich bezpečnost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také