Virály

1. září 2022 14:00

redakce Prima Lajk

Týpka dvakrát v jeden den brutálně napadl grizzly! Jak se mu podařilo zůstat naživu?

Muž měl snad nejsmolnější den vůbec.

Američan Todd Orr začal svůj den jako obvykle. Hned ráno se vydal na túru po horách jihozápadní Montany a vše se zdálo být takové jako jindy. Po pěti kilometrech však znenadání zahlédl přímo uprostřed cesty medvědici grizzly se dvěma mláďaty. Okamžitě tedy zastavil, aby si rozmyslel, co dělat, a poté se rozhodl opatrně změnit směr cesty.

Brzy nato však uslyšel řev a viděl, jak se k němu z dálky řítí neuvěřitelnou rychlostí rozzuřená medvědice. Orr se pokusil hlasitě a sebevědomě křičet, aby se mu šelmu podařilo zaplašit, ale už bylo pozdě. Medvědice se na něj vrhla a muži nezbývalo nic jiného, než se stočit do klubíčka s rukama na zátylku a chránit se co nejvíce to šlo.

Po několika sekundách hrůzostrašný útok skončil a medvědice i s mladými utekla pryč. Orr se tak po chvíli šoku zvedl ze země a odpotácel se několik kilometrů zpět ke svému autu, aby zamířil do nemocnice. Bohužel se k němu však po pár chvílích rozeběhla ta samá medvědice, naštvanější než předtím.

Muž se tak znovu schoulil na zem a snažil se zůstat alespoň trochu klidný, navzdory tomu, jak se do něj tesáky ostré jako nože silně zařezávaly. Po nekonečných minutách a několika divokých kousnutích uslyšel Orr praskání kostí a urputnou bolest. Nakonec brutální útok opět přestal a medvědice se znovu vydala na útěk.

Američan celý od krve ještě chvíli ležel na zemi bezmocný a v bolestech, když mu nakonec nezbylo nic jiného než cestu k autu dokončit pro případ, že by se šelma potřetí vrátila. I s obrovskými bolestmi se rozhodl cestou natočit video pro případ, že by se někdo setkal s podobnou bestií. „Hlavně se snažte zůstat v klidu a mluvte tichým, nenásilným hlasem,“ radil zmučený Orr ve videu, které se stalo virálem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také