Virály

6. prosince 2022 12:03

redakce Prima Lajk

Týpka platí ve firmě za nicnedělání. Stěžuje si, že je to diskriminace

Borec žaluje společnost za to, že mu platí za nicnedělání.

Brát peníze za to, že se na své pracovní pozici příliš nepředřete, je snem snad každého člověka na světa. Pro manažera finančního oddělení Irských drah Dermota Millse to však neplatí, naopak. Za nicnedělání pobíral plat v přepočtu kolem 2,7 milionu korun, ale přesto nebyl spokojený. Ve firmě se totiž cítil méněcenný a šikanovaný za to, že ho zaměstnavatel nutil nedělat nic.

„Ráno si koupím dvoje noviny a sendvič. Pak jdu v práci na své místo, zapnu počítač a podívám se na e-maily. Žádný z nich se ale netýká práce,“ popsal svůj běžný pracovní den Mills. „Tak si sednu k novinám a sním sendvič. Kolem 10:30 se znovu podívám do e-mailové schránky, a pokud je na něco potřeba odpovědět, tak odpovím,“ dodal nespokojený zaměstnanec s tím, že se pro něj najde práce tak maximálně jednou za týden.

Kvůli neuspokojení ze zaměstnání se proto rozhodl poctivý Ir nahlásit kuriózní případ úřadům, kteří se zabývají pracovními záležitostmi. Poté však zašel ještě dál a celou kauzu předal do rukou právníkům, kteří nyní železniční společnost žalují za nedostatečné přidělení práce a diskriminaci.

Mills pracuje pro Irské dráhy už od roku 2000, přičemž se aktuální situace „nicnedělání“ začala zhoršovat až po roku 2013, kdy se ho vedení snažilo natlačit na jinou pracovní pozici. Po vynuceném tříměsíčním zdravotním volnu, které mu zaměstnavatel nařídil, začal dostávat Mills méně důležité úkoly a práce začala ubývat. Až nyní se celou situaci rozhodl razantně řešit, a proto podnikl i zmíněné právní kroky proti firmě, která si dostatečně neváží jeho pracovních schopností.

Sdílejte článek

Přečtěte si také