Virály

6. prosince 2022 10:07

redakce Prima Lajk

V téhle zemi bude zakázaný mimomanželský sex i nevěra! Jaký trest hrozí provinilcům?

Tento stát chce brutálně zpřísnit své zákony.

Už brzy by měl indonéský parlament schválit nový trestní zákoník, který zpřísní nahlížení na nemanželský sex, urážky státních činitelů i nevěru. Drsný a změněný kodex by se měl podle tamních politiků v parlamentu schválit ještě tento měsíc. Pokud se tak ale stane, nebude se vztahovat jen na místní indonéské občany, ale i na cizince, pro které je Indonésie dovolenkovým i podnikatelským rájem na zemi.

„Jsme hrdí na to, že máme trestní zákoník, který je v souladu s indonéskými hodnotami,“ nechal se slyšet náměstek indonéského ministra spravedlnosti Edward Omar Sharif Hiariej. Ačkoli je Indonésie považována za jednu z nejdemokratičtějších zemí jihovýchodní Asie, pro Evropany se stále jedná o velmi omezenou formu demokracie.

Nadcházející zpřísněné změny v zákoníku budou trestat nemanželský sex až jedním rokem odnětím svobody a pro kritiku či urážku prezidenta nebo státních činitelů si mohou lidé odsedět až tři roky za mřížemi. Brutální trest se bude dokonce vztahovat i na nevěru a soužití partnerů „na hromádce“ před uzavřením řádného sňatku. Co se naopak nezmění, je kriminalizace potratů, s výjimkou obětí znásilnění.

Sdílejte článek
Štítky nevěra vězení sex parlament Indonésie trestní zákoník Jihovýchodní Asie Trestní zákoník mimomanželský sex Edward Omar Sharif Hiariej

Přečtěte si také