Virály

3. února 2022 09:26

redakce Prima Lajk

Týpkovi zachránil život status na sociální síti. Co v něm bylo napsáno?

Neuvěřitelný dosah sociálních sítí zachránil muži život.

Ačkoli jsou sociální sítě pomalu brány jako sprosté slovo, můžou nám být v lecčem užitečné. To se koneckonců potvrdilo i u případu hudebníka Chrise Stroutha z Minnesoty, který roky trpěl onemocněním ledvin. Jeho potíže došly až tak daleko, že mu před pár lety ledviny nadobro selhaly a nutně potřeboval transplantaci.

Osobně nevěděl o nikom, kdo by byl vhodným dárcem a seznam čekatelů se zdál být příliš dlouhý, zatímco Chrisovi docházel čas. Třiapadesátiletý umělec proto napsal na Twitter „Sakra, potřebuji ledvinu,“ a čekal, co se stane. K jeho nesmírnému údivu se přihlásilo 19 lidí, kteří se okamžitě nabídli, že se nechají otestovat, aby zjistili, zda jsou vhodnými dárci. Nikdo z nich však nebyl.

Poté ale na Chrisův tweet reagoval Scott Pakudaitis, který byl naprosto perfektní. Muži se znali pouze od vidění, protože bydleli ve stejném městě a patřili do místní hudební scény. „Vždycky jsem Chrise obdivoval jako umělce. Je to velmi talentovaný člověk. Jsem rád, že jsem mohl mít příležitost mu pomoci,“ řekl šestapadesátiletý Scott, který jedním skutkem zachránil lidský život. Muži se od té doby pravidelně stýkají a stali se z nich dobří kamarádi.

Sdílejte článek
Štítky sociální sítě Twitter zahraničí Minnesota sociální síť ledvina dárce orgánů síla sociálních sítí

Přečtěte si také