Virály

27. ledna 2022 09:40

redakce Prima Lajk

Vážně nemocnému muži odmítli transplantovat srdce, protože je neočkovaný. Je to už přehnané?

Bez očkování nebude žádné srdce. Tak zněl verdikt americké nemocnice v Bostonu pro jednatřicetiletého muže.

Otec dvou dětí DJ Ferguson trpí silnou srdeční arytmií a zoufale potřebuje transplantaci srdce. Ačkoli je jednatřicetiletý muž na transplantačním seznamu na prvních místech, nemocnice ho z něj vyřadila. Odmítá totiž podstoupit očkování proti koronaviru, což je při takových závažných operacích podmínkou, a to nejen v nemocnici v americkém Bostonu.

„Můj syn se kvůli svému přesvědčení ocitl na pokraji smrti a dostal se až na samou hranici sil,“ řekl zhrzený otec David Ferguson stanici WBZ. Podle jeho matky není DJ odpůrcem očkování, jen se bojí vedlejších negativních dopadů vakcíny. Má všechna očkování, ale u lidí s potížemi, jako má on, se objevují nepříznivé účinky. On je dospělý a on se rozhodne,“ uvedla matka Tracey Fergusonová.

Nemocnice však pacienta ubezpečila, že mu žádné riziko po očkování nehrozí, naopak. Lidé po transplantaci mají tak oslabenou imunitu, že i obyčejná chřipka může mít fatální následky. „Chřipka vás může zabít, nachlazení vás může zabít, covid vás může zabít. Orgánů je málo, nebudeme je rozdávat někomu, kdo má malou šanci na přežití, když ostatní, kteří jsou očkovaní, mají větší šanci po operaci přežít,” nechal se slyšet pro stanici CBS odborník na lékařskou etiku doktor Arthur Caplan.

Rodina Fergusonova neví, co mají dělat a pokouší se najít jinou nemocnici. Stav DJ je ale tak vážný, že převoz nepřichází v úvahu. Ačkoli hraje o čas, očkování pořád nepřichází v úvahu. „Můj chlapec bojuje sakra odvážně a má svoje morální zásady, kterým opravdu věří. Proto si ho vážím o to víc. Je to jeho tělo a jeho volba,“ ukončil to jeho otec.

Sdílejte článek
Štítky očkování zahraničí vakcína USA transplantace srdce

Přečtěte si také