VIDEO: Učitelka naočkovala studenta bez souhlasů rodičů ve svém domě. Jaký postih jí za to hrozí?

Americká učitelka biologie aplikovala svému žákovi vakcínu proti koronaviru bez svolení rodičů.

S velmi kuriózním incidentem se setkala newyorská policie, která zatkla čtyřiapadesátiletou učitelku biologie Lauru Parker Russo. Ta měla bez svolení rodičů a předchozí lékařské kvalifikace aplikovat svému sedmnáctiletému studentovi vakcínu proti koronovairu Johnson and Johnson přímo ve svém domě.

„Matka nedala žádné svolení ani oprávnění k tomu, aby byla jejímu synovi aplikována dávka vakcíny proti covidu,“ uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo. Celá událost byla zachycena na video, kde je jasně vidět, že učitelka biologie podala vakcínu nezletilému chlapci. O to horší je fakt, že je dávka Johnson and Johnson doporučována pouze dospělým jedincům.

Teenager měl podle informací svou učitelku Parker Russo požádat, aby mu očkování poskytla, neboť ho jeho matka naočkovat odmítla. To podle policie ovšem nedávalo ženě jakékoli právo žákovi vyhovět. Po zveřejnění videa policie okamžitě zahájila proti učitelce biologie vyšetřování, které nyní hrozí odnětí svobody až čtyři roky. Před soudem by mě měla stanout 21. ledna.

Sdílejte článek
Štítky očkování zahraničí COVID-19 vakcinace

Přečtěte si také