Virály

15. června 2021 15:38

sarka.turcekova@gmail.com

Učitel byl propuštěn, když odmítl oslovovat trans studenta jménem jeho pohlaví! Jak je možné, že znova učí?

Učitel tělocviku odmítl studentovi říkat jménem, který přijal v roli opačného pohlaví.

Byron Tanner Cross se dostal před soud poté, co jako učitel tělocviku odmítl oslovovat studenta v jeho novém rodě. Chlapec se rozhodl projít změnou pohlaví z mužského na ženské. Učitel však řekl školní radě okresu Loudoun, že nebude oslovením, které si teď chlapec v tranzici přeje, "potvrzovat, že biologický chlapec může být dívkou, a naopak". Věří totiž, že používáním preferovaného jména by poškodit a pošpinil Boží obraz. Před soudem řekl, že nejprve slouží Bohu a nemůže schvalovat takovouto věc, protože je to v rozporu s jeho náboženstvím. "Je to lež dítěti, týrání dítěte a hřeší proti našemu Bohu," dodal.

Během svého proslovu kromě citování svých náboženských přesvědčení také poukázal na 60minutovou epizodu o mladých lidech, kteří litovali změny svého pohlaví. Školní rada se rozhodla umístit jej na administrativní dovolenou a vyplatit mu jeho mzdu, přičemž ředitel se nepodílel na rozhodování. Soudce od té doby však toto rozhodnutí zrušil a řekl, že učiteli by mělo být umožněno uplatnit jeho právo na svobodu projevu. Navzdory tomu, že jeho výrok mohl ovlivnit duševní zdraví mladého člověka, ve svém rozhodnutí uvádí, že "ochrana ústavních práv slouží veřejnému zájmu". Tím pádem může Cross dál navštěvovat školní zařízení jako učitel a má právo na svůj názor ohledně studenta.

Názory učitele jsou však i přesto v rozporu s oficiálním postojem rady veřejné školy okresu Loudoun k transsexuálním studentům. Ten je takový, že umožňují studentům používat jejich zvolená jména bez ohledu na to, jestli k tomu doloží nějaké podklady nebo na to, jaké jméno mají už zaznamenané ve školním systému.


Přečtěte si také