Virály

10. září 2021 17:04

redakce Prima Lajk

Učitel dal výpověď poté, co byl obviněn z toho, že dělá z dětí homosexuály. Vážně to tak bylo?

Učitel musel dát výpověď kvůli nařčení, že dělá z děti homosexuály.

John M. Wallis byl učitelem na střední škole v Neosho, USA. Po stížnostech rodičů a sílícímu tlaku ze strany ředitele školy se však rozhodl na svoji funkci rezignovat. Důvod? Nelíbilo se mu, jak s ním bylo zacházeno a jaké věci mu byly podsouvány.

Vše začalo, když si 22letý učitel ve své třídě vyvěsil duhovou vlajku a na tabuli napsal velkým písmem, že jsou v jeho třídě VŠICHNI vítáni. Snažil se tak studentům prý dát pocit, že jsou v bezpečí a že mohou být sami sebou. Jenže o pár týdnů později se přihlásila škole jedna matka, která si postěžovala, že učitel plánuje z dětí udělat homosexuály. To samozřejmě škola vzala velmi vážně a přinutila Wallise, aby vlajku a nápis odstranil.

Tak se i stalo, když se ho na věc ale děti zeptaly, rozhodl se, že jim odpoví popravdě. To pochopitelně vyvolalo ještě víc otázek, načež škola obdržela další tři stížnosti. Wallisovi tak bylo přísně zakázáno na tohle téma s žáky jakkoli diskutovat. To se však učiteli nelíbilo a rozhodl se raději s prací skončit. Sám to pak vysvětluje tak, že nebýt toho, že je gay, bylo by s ním zacházeno podstatně lépe. Ostatně jeho vysvětlení si teď můžete přečíst v sérii příspěvků níže:


Přečtěte si také