Virály

16. března 2022 11:45

redakce Prima Lajk

Ukrajinci zorganizovali sbírku, aby poslali Putina na Jupiter. Neuvěříte, kolik peněz už se vybralo!

Finanční sbírka podporovaná ukrajinskou vládou se stala hitem internetu.

Na světě snad v tuto chvíli neexistuje nejnenáviděnější člověk než hlava ruského státu Vladimir Putin. Jeho agresivní činy proti lidskosti způsobily, že na něj byla dokonce vypsána odměna a miliony lidí si přejí jeho smrt či zmizení. Není proto takovým překvapením, že on-line kampaň podporovaná ukrajinskou vládou slibující poslání Putina na Jupiter se stala totálním hitem.

Do finanční sbírky může přispívat každý libovolnou částku. „Přispějte a pomozte nám postavit raketu, která pošle diktátora hodně daleko,“ slibuje satirická kampaň, jejíž výtěžek půjde ve skutečnosti na pomoc ozbrojeným silám a obnovu zničené ukrajinské země zasažené válkou. Zatím se v charitativní sbírce vybraly dva miliony dolarů, přičemž cílem je dosažení sta milionů dolarů.

V čele celé kampaně stojí ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov. „Každý chce, aby Putin umřel. Dokud se tak ale nestane, dáváme Ukrajincům i celému světu jedinečnou příležitost: Pošlete Putina na Jupiter!“ napsal politik na svůj twitterový účet a vtipně zareagoval i na tweet amerického miliardáře Elona Muska, který před několika dny vyzval Vladimira Putina k souboji jeden na jednoho.

Sdílejte článek

Přečtěte si také