Virály

13. července 2022 11:44

redakce Prima Lajk

Umělá inteligence dokáže zjistit, jestli máte v telefonu nahé fotky! Tahle země se tím snaží chránit děti

Vývojáři vytvořili aplikaci, která zvládne detekovat nahé snímky v telefonu.

Ani Japonsko není imunní vůči tragédiím, viz. stále poměrně čerstvý atentát na bývalého premiéra Abeho. Na rozdíl od spousty jiných vyspělých zemí se ale snaží, a snaží se zatraceně hodně, aby podobnému zlu zabránilo. Nově tak například japonští vývojáři přišli s aplikací, která díky zabudované umělé inteligenci zvládne detekovat, jestli má dotyčný člověk v telefonu nahé snímky, nebo ne.

Aplikace, která by mohla nést název Kodomamo (spojení slov dítě a chránit), má totiž za cíl přesně to – chránit děti. Vytvořili ji přitom technologičtí mágové z jedné univerzity poté, co byli osloveni samotnou policií. Právě ta se snaží předcházet včas sexuálnímu zneužívání dětí, ale mimo jiné i pomáhat odhalovat případy, kdy k němu už došlo. Aplikace ale pomůže například i rodičům v tom, aby měli lepší přehled o aktivitách svých ratolestí.

V budoucnu pak japonská vláda zvažuje například i přísný zákaz tzv. groomingu, tedy svádění dětí a nezletilých ze strany dospělých. Podobné legislativy nyní vznikají i v dalších zemích, kde se během pandemie covidu začaly objevovat častěji případy domácího zneužívání, protože děti rázem trávily více času doma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také