Univerzita nabízí magisterský titul z jedení, pití a  žití. Tohle potřebuje vážně někdo studovat?

Považujete se za gurmána a bohéma? Na téhle škole z toho můžete oficiálně získat i titul.

Magisterský obor s názvem BMV, což je zkratka pro „boire, manger, vivre“ (pít, jíst, žít), se otevřel na jedné z nejprestižnějších politologických vysokých škol ve Francii Sciences Po Lille. Bohémský obor nabízí přednášky v odvětví gastrodiplomacie, potravinářské technologie či boji proti sexismu v kuchyni.

Jeden z přednášejících Benôit Lengaigne, který vyučuje předmět Pozemní potraviny, v němž se zaměřuje na témata jako rostlinné alternativy, historie zemědělství či síla ekologie, uvedl, že měli studenti z nového oboru zprvu legraci, poté však byli nadšení. Vysokoškoláci se také mohou účastnit sympozií, kde přednášejí špičkoví someliéři, baristi a profesoři.

Lengaigne řekl, že je nový obor nejlepší způsob, jak zažehnout ve 20letých studentech vášeň pro změnu a záchranu gastro světa. Studentka bohémského oboru BMV Clémence Ricartová řekla, že se ona a její spolužáci „na obor přihlásili, aniž by věděli, o co doopravdy jde. Nakonec se ale ukázalo, že je to opravdu fascinující,“ prozradila deníku Le Monde. „Všechny nás to vlastně spojuje kolem jedné vášně: gastronomie. Vzhledem ke klimatickým změnám jsou a budou potraviny jádrem globálních změn,“ doplnila s tím, že v oboru cítí velký potenciál.


Přečtěte si také