Virály

16. června 2020 11:51

sarka.turcekova@gmail.com

V naší galaxii se nachází až 36 forem života, tvrdí vědci! Kde podle nich žijí?

Jestli v naší galaxii existuje život, tedy mimozemšťané, to je otázka, kterou si lidstvo klade odjakživa.

I když se v naší historii vyskytlo tolik nevysvětlitelných jevů, tak nemáme ještě žádné konkrétní informace o tom, jestli jsou někde tam ufouni neboli mimozemšťané. Už sice víme, že na některých planetách existuje nějaká primitivní forma života, ale to nemůžeme s představou inteligentního UFO vůbec srovnávat. Vědci však nyní vydali novou studii, která naznačuje, že by mohlo existovat kolem 36 inteligentních forem života.

Tým vědců na univerzitě v Nottinghamu sice nenalezl důkazy o těchto životních formách, ale rozšířil statistickou pravděpodobnost, že se v našem obrovském prostoru vyskytnou. Použili revidovaný model pro předpovídání života a teoretizovali, že by bytosti mohly existovat na jiných planetách podobných našim s podobným časovým rámcem.

Vědci výsledky studie publikovali v The Astrophysical Journal a myslí si, že v naší galaxii může být nejméně 36 inteligentních mimozemských ras, a to na podkladě myšlenky, že život trvá asi pět miliard let, než se stane inteligentním. Odhadují, že tyto inteligentní formy života existují v průměru nejméně 17 tisíc světelných let daleko. Takže v blízké budoucnosti nebudeme schopni se ani jen přiblížit k našim vesmírným sousedům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také