Virály

16. prosince 2021 09:58

redakce Prima Lajk

V téhle zemi chystají zákon o zákazu chovu domácích mazlíčků. Kde si už pejska nepořídíte?

Íránská vláda má spadeno na majitele domácích mazlíčků i na zvířata samotná.

Už před několika lety vyhlásila íránská vláda boj domácím zvířatům. V minulosti byly v zemi zakázány reklamy na zvířata, zverimexy, a dokonce i na hračky nebo krmivo pro mazlíčky. Nyní však tamní vláda zašla ještě o kus dál a parlament připravuje zákon, který by zakázal chov většiny domácích mazlíčků.

Důvod je podle nich prostý; novou legislativou chtějí zemi očistit před vlivem „nečistých“ a „neislámských“ zvířat. Navrhovaný zákon popisuje chovatele mazlíčků jako „destruktivní sociální problém, který by měl být okamžitě vyřešen“. V případě schválení by tamním občanům bylo zakázáno vlastnit, chovat a přepravovat zvířata, jako jsou psi, kočky, králíci a další běžní mazlíčci.

Tento zákaz by se však vztahoval i na divoká a nebezpečná zvířata, jako jsou hadi, ještěrky, krokodýli, myši, opice a další. Při porušení budou lidé trestáni vysokými sankcemi a zabavením zvířete. „Ne, mé kočky nejsou nebezpečné,“ rozčiloval se pětadvacetiletý Mostafa nad ultrakonzervativním návrhem zákona. „Krokodýli možná nebezpeční jsou, ale jak mohou být nebezpeční králíci, psi a kočky?“ dodal.


Přečtěte si také