Virály

5. listopadu 2021 11:23

redakce Prima Lajk

V téhle zemi hrozí tučná pokuta za odpalování ohňostrojů, kvůli kterým trpí zvířata. Schvalujete to?

Ochránci zvířat a úřady varují před odpalováním ohňostrojů a petard.

Ohňostroje neodmyslitelně patří nejen k oslavám Silvestra, ale i k jiným bujarým večírkům. Kromě zábavy, efektů a barevné oblohy však ohňostroje a petardy s sebou přinášejí i zraněná, vystresovaná a mrtvá zvířata. Není se tak čemu divit, že ochránci zvířat po celém světě bojují za zrušení ohňostrojů nebo alespoň apelují na dodržování určitých opatření.

Ve Velké Británii byla zvířata a jejich ochránci konečně vyslyšeni a britské úřady upozorňují všechny, kteří se chystají slavit hlasitými výbuchy a blesky, aby dodržovali bezpečnostní opatření. Pokud se zjistí, že lidé ohňostroji a petardami ohrožují zvířata, může jim být udělena tučná pokuta, a mohou být dokonce odsouzeni až k pěti letům vězení.

Charitativní organizace Královská společnost pro prevenci týrání zvířat (RSPCA) tak doporučuje všem majitelům domácích zvířat, aby se ujistili, že jsou jejich zvířata v bezpečí a chráněna před všemi hlasitými zvuky. Podle mluvčí britského Ministerstva životního prostředí, výživy a záležitostí venkova musejí „lidé, kteří využijí zábavní pyrotechniku, jednat zodpovědně a musejí si být vědomi, že v blízkosti nejsou žádná zvířata, která by mohla být v ohrožení. V opačném případě budou potrestáni pokutou a může jim hrozit i vězení“.


Přečtěte si také