Virály

14. března 2022 09:53

redakce Prima Lajk

V téhle zemi nemohou studentky nosit do školy culíky. Mohly by sexuálně vzrušovat spolužáky!

Do školy v culíku se v této zemi nesmí.

Japonský školní systém je dobře známý přísnými pravidly a zákazy ohledně toho, co mohou, či nemohou studenti nosit – od délky ponožek až po tvar obočí či barvu vlasů. Jeden požadavek však přesto vyvolává silnou nevoli a kritiku kvůli absurditě jeho zavedení. Japonským studentkám bylo totiž zakázáno nosit do školy vlasy stažené do culíku, aby odhalenou šíjí sexuálně nevzrušovaly své spolužáky.

„Obávají se, že se budou chlapci na dívky dívat. Je to podobné jako u pravidla, že dívky můžou nosit pouze určité spodní prádlo,“ uvedl bývalý středoškolský učitel Motoki Sugiyama s tím, že většina škol vyžaduje, aby dívky nosily jen bílé spodní prádlo, které neprosvítá skrz uniformy. „Vždy jsem tato přísná pravidla kritizoval, ale jsem jeden z mála. Studentům nezbývá nic jiného než tuto absurditu přijmout,“ řekl kantor více World News.

Zákaz culíků je přitom jen špička ledovce drakonických pravidel, známých jako buraku kosoku, uvalených na japonské studenty. Seznam omezení kromě odstínu spodního prádla a ponožek také diktuje délku sukně i tvar obočí. Extra těžké to potom mají studenti s jinými než černými a rovnými vlasy. Ti totiž musejí fotodokumentací dokazovat, že se skutečně jedná o jejich přirozené vlasy a není to jen módní rozmar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také