Vědci vyrábějí vodku z kontaminované země v Černobylu! Co vám hrozí po jejím vypití?

Pití, které může zabít.

Že jsou v Rusku přeborníci na pálení vodky, tak nějak všichni tušíme, stejně tak asi nikoho nepřekvapí, že se tahle "věda" rozšířila taky do sousedních zemí, přičemž jedna z nich je i Ukrajina. No a právě tam teď celou tuhle tradici vypalování těch nejdrsnějších vodek posunuli na úplně nový level. Vyrábějí ji totiž ze surovin získaných ze zakázané černobylské zóny!

Jo, lahev vodky Atomik je skutečně vyráběná ze zeminy a vody v Černobylu, a je to první produkt, který byl z tamějších surovin vyroben. Naštěstí vodku nevyrábějí žádní ruští ani ukrajinští amatéři, ale tým expertů vedených profesorem Jimem Smithem, který zaručuje, že lidé po vypití jednoho panáku neumřou nebo jim nenaroste druhá hlava. Díky procesu destilování totiž veškeré škodlivé chemikálie zmizí do odpadu, a co zbyde, tak jako vždycky, je čistá vodka. V tomhle případě ještě s bonusem nulové radiace.

Vodka se pak vyrábí za dvěma účely. Ten první je ukázat, že i takhle zničený kus země může být za jistých okolností prosperující, a ten druhý je pomoct Ukrajině ekonomicky. Tak snad se podaří obojí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také