Virály

24. listopadu 2021 10:11

redakce Prima Lajk

Veterinářka zdrogovala své přátele na večírku. Dala jim uklidňující látku pro koně!

Veterinářka zneužívala léky pro zvířata. Dávala je svým přátelům a sobě na navození „správné atmosféry“.

Catherine McGuiganová, která ještě před nedávnem pracovala pro veterinární kliniku v Západní Austrálii, přišla o své místo a licenci poté, co vědomě kradla a užívala léky určené pro zvířata. Veterinářka řekla před Nejvyšším správním soudem, že z kliniky ukradla několik lahviček ketaminu a diazepamu a podala je svým kamarádům.

Ketamin se běžně užívá ve veterinární medicíně jako anestetikum. Navozuje stav podobný transu a používá se především u koní a jiných větších zvířat, kterým poskytuje úlevu od bolesti. Právě tento lék měla McGuiganová nitrožilně podat svým přátelům na večírku a apelovala na ně, aby užívání drog drželi v tajnosti, jinak by mohla přijít o zaměstnání.

Rovněž spolu užívali diazepam, který tlumí centrální nervovou soustavu a navozuje pocit spánku. Jako veterinární lékařka měla oprávnění léky podávat a dodávat pouze k léčbě zvířat, nikoli je distribuovat lidem. Podle všeho žena vinu přiznala, cítila výčitky a v plném rozsahu přijala odpovědnost za své činy. Soud rozhodl o její vině a udělil jí pokutu ve výši 4 000 dolarů a odebral ji licenci k vykonávání veterinární praxe.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie zahraničí klinika veterinářka licence Nejvyšší správní soud České republiky drogy ketamin diazepam

Přečtěte si také