Virály

15. listopadu 2021 10:31

redakce Prima Lajk

VIDEO: 105letá olympionička vytvořila nový světový rekord. Proč je ale i přesto zklamaná?

Nikdy není pozdě na splnění svých snů. Více než stoletá důchodkyně je toho důkazem.

Julie „Hurikán“ Hawkinsová se zapsala do historie jako rekordmanka v olympijských hrách pro seniory v Louisianě. Podle National Senior Games Association se stala první atletkou a první Američankou, která vytvořila světový rekord v běhu na 100 metrů pro divizi 105+. Navzdory tomu, že se jedná o úžasný výkon, je 105letá Julie ze svého času zklamaná. Prý chtěla být ještě rychlejší.

„Bylo úžasné vidět, kolik přátel a členů rodiny přišlo. Jen mě mrzí, že jsem nestihla doběhnout za méně než minutu,“ řekla jedna z nejstarších běžkyň hned po závodu, který uběhla za 1:02:95, což je rekordní čas v kategorii žen ve věku 105+, uvedl list The Guardian. Důchodkyně však není v závodění žádný začátečník. Do olympijských her pro seniory se přihlásila už ve svých 80 letech v kategorii silniční cyklistika. Bohužel však musela závody ukončit, protože neexistoval nikdo, s kým by mohla v jejím věku soutěžit.

Když bylo Julii Hawkinsové 100 let, začala sprintovat a v roce 2017 vytvořila svůj první světový rekord na 100 metrů pro ženy ve věkové kategorii 100+. „Běhání miluju a jsem ráda, když jsem pro ostatní inspirací,“ řekla běžkyně v důchodu. „Chci běhat a závodit tak dlouho, jak to jen půjde. Co bych vzkázala ostatním? Pokud jste chcete být zdraví a šťastní i v pokročilém věku, musíte zůstat aktivní,“ poradila všem Julie.


Přečtěte si také