Virály

24. října 2022 11:53

redakce Prima Lajk

VIDEO: Aktivisté opět útočili v muzeu! Nyní chrstli bramborovou kaši na Monetův obraz

Další stupidní akce ekoaktivistů.

Nedávný protest dvou aktivistek, které polily slavný obraz Vincenta van Gogha Slunečnice rajčatovou polévkou v londýnské Národní galerii, zřejmě inspiroval další demonstranty. V muzeu Barberini v německé Postupimi totiž dva ekoaktivisté ze skupiny Letzte Generation (Poslední generace) zaútočili na další ikonické dílo.

Tentokrát si demonstranti, kteří chtěli činem upozornit na spalování fosilních paliv, vybrali slavný obraz Kupky sena od francouzského malíře Claudea Moneta, na který hodili bramborovou kaši. „Děláme z Moneta scénu a veřejnost je publikem,“ uvedla v prohlášení ekologická organizace na Twitteru.

„Pokud je zapotřebí obraz s rozlitou bramborovou kaší nebo rajčatovou polévkou, aby si společnost připomněla, že používání fosilních paliv nás všechny zabíjí, tak jí dejme bramborovou kaši na obraze,“ dodala skupina Letzte Generation na sociální síti. Na záběrech je vidět, jak dvojice vylila bramborovou kaši na obraz a poté se přilepila ke zdi. Podle informací muzea se cenné dílo naštěstí nezničilo.


Přečtěte si také