Virály

29. listopadu 2022 12:09

redakce Prima Lajk

VIDEO: Borce překvapili u bankomatu dva nosorožci. Jak nečekané setkání dopadlo?

Skupinku turistů překvapila divoká zvířata.

Jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. Co totiž nám může přijít naprosto nenormální a šokující, je například pro obyvatele nepálského města Sauraha zcela normální. Stejně jako volně se potulující divocí nosorožci, které před několika dny vyděsili, ale zároveň rozesmáli skupinku turistů, kteří si chtěli vybrat z místního bankomatu peníze.

To jim však překazil překvapující pohled na močícího nosorožce před oním bankomatem. Ještě větší šok ale zažili, když uviděli jeho druhého parťáka, jak vychází z budovy s peněžním automatem, jako by si chtěl právě vybrat hotovost. Není jasné, odkud divoká zvířata přišla, ale místní se domnívají, že se dvojice mladých nosorožců indických zatoulala buď z blízkého Národního parku Chitwan nebo se jedná o „lokální“ zdomácnělá zvířata, neboť ani jeden z nich neprojevoval známky agrese a očividně byli na lidi zvyklí.

Původně byl nosorožec indický rozšířený po Pákistánu, Indii, Bhútanu, Nepálu i Bangladéši. Nyní už však kvůli nelegálnímu pytláctví i legálnímu lovu jeho počet výrazně klesl a nejsilnější populace už obývá jen oblasti v Indii, Nepálu a Bhútánu. Celkový počet žijících zvířat ve volné přírodě se dohaduje na 2 600 kusů, přičemž úřady se usilovně snaží o zvýšení jejich populace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také