Virály

13. ledna 2022 11:43

redakce Prima Lajk

VIDEO: Brutální opatření proti covidu. V této zemi převážejí nakažené do karanténních táborů

V Číně si s covidem neškrtnete. Tamní řady přistoupily na nulovou toleranci k šíření koronaviru.

Na internet unikly děsivé záběry z takzvaných karanténních táborů v Číně, kam jsou transportováni osoby s pozitivními testy na koronavirus, včetně lidí, kteří s nimi byli ve styku. Čínské úřady se touto drsnou taktikou snaží zamezit šíření nákazy, která by mohla ohrozit blížící se zimní olympijské hry.

Do „cel“, které jsou naprostým holobytem, jsou umisťovány osoby nehledě na věk, včetně dětí, seniorů či těhotných žen, informoval o zarážející situaci deník Daily Mail. V kontejnerech, ve kterých je jen dřevěná postel bez matrace, malý stoleček, záchod a umyvadlo, musejí nakažení strávit dva týdny. Na stěžování v chladných a nedostačujících podmínkách nebere nikdo ohledy.

Karanténní tábory byly vybudovány ve městě Si-an, kde je situace spojená s koronavirem kritická. Nástup do táborů byl místním obyvatelům nařízen po půlnoci 1. ledna. K převozu podle informací dochází vždy velice často v pozdních večerních hodinách a nikdo přesně neví, kolik lidí bylo do karantény odvezeno. V lockdownu má být ale přes 20 milionů lidí, kteří nesmějí vyjít z domu ani na nákup nejdůležitějších věcí.


Přečtěte si také