Virály

24. června 2022 11:06

redakce Prima Lajk

VIDEO: Chráněný orangutan v zoo kouřil cigaretu. Ošetřovatelé nyní čelí drsné kritice!

Video kouřícího orangutana ve vietnamské zoo zděsilo celý internet.

Opičák ze zoo v Ho Či Minově Městě se stal internetovou senzací poté, co ho návštěvníci zoologické zahrady natočili, jak si dopřává poctivé doušky z cigarety. Na videu je vidět, jak orangutan dvakrát dlouho potáhne a potom jako profík uhasí cigaretu o kámen. Ačkoli se přihlížející nad scénkou smějí, na internetu video legraci nevyvolalo.

Jak se totiž zdá, opice není v kouření žádný začátečník, a tak vyvstává otázka, kde se to asi naučil, a co víc, odkud vzal cigarety? Mluvčí zoologické a botanické zahrady se však brání tím, že orangutanovi cigaretu v žádném případě nedal personál, ale do výběhu mu ji musel hodit některý z návštěvníků.

„Lidé často házejí věci do výběhu zvířat a opice se po vzoru lidí učí, jak tyto předměty používat,“ nechala se slyšet mluvčí zoo. Taková reakce však lidem na internetu nestačila ani náhodou a ošetřovatelé i samotná zahrada nyní čelí obrovské kritice. Orangutani jsou navíc kriticky ohroženým druhem kvůli kácení pralesů a nelegálnímu obchodu se zvířaty. Není proto divu, že video, na kterém kouří op cigaretu, vyvolalo takovou negaci.


Přečtěte si také