Virály

9. března 2021 12:27

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Experti varují před nebezpečnou výzvou na TikToku, při které se trénují mimické svaly! Co vážného se může stát?

Odborníci varovali před používáním trenérů čelistí k vytváření silnějších rysů obličeje poté, co se video jednoho uživatele stalo virálním, když ukázal své úžasné výsledky.

Minulý týden zveřejnil model Luca Marchesi video, v kterém si dal do pusy plastovou mašinku, kterou pak žvýkal. V dalším záběru pak hrdě předvedl výsledky tohoto tréninku. Nyní však máme k této problematice odborné svědectví, kdy lékařka varovala lidi, aby se neřídili Marchesiho pokyny, protože růst těchto svalů by jim mohl způsobit vážnější problémy. Zubařka Martina Hodgson uvedla, že nadměrně vyvinuté žvýkací svaly, ať už neúmyslně zaťaté, skřípnuté, nebo úmyslně vycvičené, mohou způsobit problémy, jako jsou migrény nebo bolesti temporomandibulárních kloubů.

Jedná se o svaly, které spojují čelist s lícní kostí a pomáhají nám žvýkat a nedoporučuje se jejich nadměrný rozvoj. Existuje však způsob, jak nový tvar opravit, pokud se Marchesi rozhodne, že už se mu takové svaly nelíbí. Doktorka dodala, že obvyklým způsobem léčby tohoto onemocnění je nabídnout injekce s botoxem, které nejprve pomohou uvolnit svaly a poté snížit zánět, zmírnit tlak a následně pomohou s pohodlným žvýkáním, které zmírní bolesti čelistí a migrény. Poté, co se video minulý týden stalo virálním, čelist modela neudělala (naštěstí) dobrý dojem na každého. Jeden uživatel mu napsal, že jestli s trénováním nepřestane, promění se brzy v trojúhelník.

Sdílejte článek
Štítky bolest výzva migréna TikTok nebezpečná výzva Martin Hodgson

Přečtěte si také