Virály

13. dubna 2022 14:53

redakce Prima Lajk

VIDEO: Farmáři byl dočasně zakázán TikTok za šikanu veganů. Co jim proboha udělal?

Farmář z Walesu byl zabanován na sociální síti kvůli urážkám.

Mezi vegany a všežravci existuje odjakživa jistá nevraživost a vzájemný disrespekt. V ideálním světě by však stačilo, kdyby si všichni hleděli svého a vzájemně se ctili. No, jak ale jistě víme, svět ideální prostě není a mnoho lidí si myslí, že zrovna ten jejich názor je nejlepší a jediný rozumný. Zvlášť v době sociálních sítí.

Na jistou hranici však nedávno narazil Gareth Wyn Jones, farmář z Walesu, kterému bylo dočasně zakázáno přispívat na TikTok. Stalo se tak v reakci na video jedné aktivistky za práva zvířat The Vegan Teacher, která všechny nabádala k tomu, aby se stali vegany. To ale farmáře tak naštvalo, že odpověděl vlastním videem, ve kterém vysvětlil, proč se v životě veganem nestane.

„Řeknu vám, proč nejsem vegan a nikdy jím ani nebudu. Jako farmář totiž moc dobře rozumím koloběhu života a nic takového, jako jídlo bez krutosti prostě není,“ odpověděl rázně Jones vegance. „My zvířata nejen jíme, ale používáme jejich trus k pěstování plodin a krásné zeleniny, kterou vy později jíte taky. Je to přirozený kruh a všechno je o vyvážené stravě,“ dodal ve videu Velšan.

Jen 24 hodin po vydání příspěvku na TikToku si však Jones uvědomil, že mu byl vymazán profil za „obtěžování a šikanu“. Po odvolání mu byl sice jeho účet znovu obnoven, ale farmář si trvá na tom, že nic špatného neudělal. „Už je to podruhé, co mě vymazali. Moc mě to ale netrápí,“ nechal se slyšet farmář s tím, že ho spíš štve to, že mu je odepíráno právo na svobodu projevu. Co si o tom myslíte vy a na čí jste straně?

Sdílejte článek
Štítky vegan sociální síť šikana zákaz na sociálních sítí

Přečtěte si také