Virály

25. června 2018 14:52

redakce Prima Lajk

VIDEO: Hluchý a slepý muž se snažil marně dorozumět v letadle. Poté k němu přišla puberťačka, která svým činem dojala internet

Muž byl v letadle zcela bezmocný a personál nevěděl, jak mu pomoci. Poté ovšem přispěchala na pomoc dívka, která šokovala úplně všechny.

Čin, který dojímá celý internet. 64letý Tim Crook je slepý a hluchý. Dorozumět se s okolím je pro něj tedy velice náročné. To ostatně krutě poznal během letu z Bostonu do Portlandu. Zde žádal o pomoc letecký personál. Tamní stevardi ovšem nevěděli, jak s ním kvůli jeho handicapu komunikovat a vůbec mu nerozuměli. Muž byl zoufalý a zdálo se, že mu není pomoci. V tom mu přišel na pomoc ten nejméně pravděpodobný zachránce, patnáctiletá puberťačka Clara Davy.

Ta k bezmocnému muži ihned přišla, sedla si k němu a začala s ním komunikovat. Jak? Pomocí znakové řeči, při které si pomáhala hmatem. Zkrátka mu znakovala do dlaně. Její metoda pak zafungovala dokonale. Tim si díky její pomoci s personálem skvěle porozuměl a všichni ihned věděli, s čím potřebuje zrovna pomoci. Dívka si s ním pak povídala celý šestihodinový let, aby mu náročnou cestu zpříjemnila.

Nad jejím laskavým chováním a pohotovým jednáním, které nikoho jiného v letadle nenapadlo, pak žasne celý internet. Cestující Lynette Scribner, která vedle Cooka seděla, totiž celou situaci vyfotila a popsala na svém Facebooku. Ze situace se tak stal virální hit, který dojímá snad úplně všechny. A z Clary, která měla paradoxně původně letět jiným letadlem, je nyní hotová hrdinka.


Přečtěte si také