Influencerka motivuje fanoušky k sebelásce
Autor: Instagram.com/ joannajkenny Influencerka motivuje fanoušky k sebelásce

VIDEO: Influencerka se za svůj knír nestydí, naopak si ho barví na tmavo. Co vzkázala všem hejtrům?

Tamara F. . Publikováno: 09.08.2021
Britka promluvila o tabu, o kterém se nemluví, ale trápí mnoho žen. Jak boří mladá žena zaryté standardy krásy?

reklama

Zatímco u chlapů jsou chloupky nad horním rtem považovány za symbol mužnosti, u žen je to bráno za něco nelichotivého. S nadměrným ochlupením se přitom setkávají všechny ženy na světě; u některých je jen méně viditelné než u jiných. Na problematiku zarytých standardů krásy se snaží upozornit a zároveň je vyvrátit Joanna J. Kennyová.

Jedenatřicetiletá Britka, která pracuje jako dermatoložka, se prostřednictvím Instagramu podělila se svými fanoušky o mindrák, který měla v pubertě kvůli svému knírku. Svěřila se, že k odstranění chloupků použila snad všechny metody, které existují, ale ani poté nebyla sama se sebou spokojená. Jednoho dne si řekla dost.

„Ochlupení na tváři mě nedělá o nic méně ženou. Ženské vousy na obličeji neznamenají, že se o sebe nestarám,“ napsala influencerka na svůj Instagram. „Viditelné ochlupení na obličeji automaticky neznamená, že mám hormonální nerovnováhu. Rozhodla jsem se neodstraňovat ochlupení na obličeji, ale neznamená to, že nesouhlasím s jinou volbou ostatních lidí,“ doplnila.

 

 

Na „protest“ proti standardům krásy se rozhodla si obarvit své chloupky na tmavo. Dává tím všem ženám jasně najevo, že by se neměly stydět za své nedostatky; akné, póry, vrásky nebo celulitida jsou normální a ženy by je neměly skrývat, vyznívá z jejich příspěvků.

Celine Centino si během školních let prošla peklem

GALERIE: Ve škole se jí smáli, že je ošklivá, teď po ní muži šílí. Kolik známá influencerka utratila za plastické operace?

Influencerka přišla o sociální sítě s 1,7 milionem sledujících 1

FOTO: Matka smazala slavné influencerce sociální sítě s 1,7 milionem fanoušků! Co dívka provedla?

reklama