VIDEO: Influencerka se za svůj knír nestydí, naopak si ho barví na tmavo. Co vzkázala všem hejtrům?

Britka promluvila o tabu, o kterém se nemluví, ale trápí mnoho žen. Jak boří mladá žena zaryté standardy krásy?

Zatímco u chlapů jsou chloupky nad horním rtem považovány za symbol mužnosti, u žen je to bráno za něco nelichotivého. S nadměrným ochlupením se přitom setkávají všechny ženy na světě; u některých je jen méně viditelné než u jiných. Na problematiku zarytých standardů krásy se snaží upozornit a zároveň je vyvrátit Joanna J. Kennyová.

Jedenatřicetiletá Britka, která pracuje jako dermatoložka, se prostřednictvím Instagramu podělila se svými fanoušky o mindrák, který měla v pubertě kvůli svému knírku. Svěřila se, že k odstranění chloupků použila snad všechny metody, které existují, ale ani poté nebyla sama se sebou spokojená. Jednoho dne si řekla dost.

„Ochlupení na tváři mě nedělá o nic méně ženou. Ženské vousy na obličeji neznamenají, že se o sebe nestarám,“ napsala influencerka na svůj Instagram. „Viditelné ochlupení na obličeji automaticky neznamená, že mám hormonální nerovnováhu. Rozhodla jsem se neodstraňovat ochlupení na obličeji, ale neznamená to, že nesouhlasím s jinou volbou ostatních lidí,“ doplnila.

Na „protest“ proti standardům krásy se rozhodla si obarvit své chloupky na tmavo. Dává tím všem ženám jasně najevo, že by se neměly stydět za své nedostatky; akné, póry, vrásky nebo celulitida jsou normální a ženy by je neměly skrývat, vyznívá z jejich příspěvků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také