Virály

16. dubna 2022 09:54

redakce Prima Lajk

VIDEO: Influencerka tvrdí, že měsíčně utratí nejméně 200 tisíc korun. Lidé jí za to nadávají

TikTokerka si to u fanoušků svým drzým tvrzením dost zavařila.

Vzestup sociálních sítí způsobil, že se otevřely dveře novým zaměstnáním. Ještě před patnácti lety by si jen těžko mohl představit, že budou lidé placeni za to, že se natáčejí na internet. Dnes je to ale skutečností a děti místo toho, aby chtěly být v dospělosti astronauty nebo popeláři, chtějí být influencery a youtubery.

Pro stejnou kariéru se rozhodla i pětadvacetiletá Američanka Liv B, která pravidelně natáčí na sociální sítě a díky spolupracím si vydělává na živobytí. Jenže sláva a peníze už tak mladé internetové hvězdičce vlezly do hlavy, že nyní opovrhuje „normální prací za hodinovou mzdu“. Podle svých slov potřebuje minimálně 10 tisíc dolarů měsíčně (v přepočtu necelých 226 tisíc korun), aby vůbec ten měsíc přežila „Je mi 25 let. Nemůžu přežít s méně než 10 tisíci dolary měsíčně, alespoň já ne,“ nechala se slyšet Liv.

@

♬ -

Její komentář však vyvolal mezi lidmi neskutečně divokou debatu. „Nikdy v život jsem neměla tak velký měsíční plat, a to je mi 32 a pracuju v advokátní kanceláři,“ napsala nevěřícně jedna z komentujících, zatímco druhá si také přisadila: „Jsem svobodná máma a dokážu přežít s daleko méně prostředky. Kdybych vydělávala to, co ty, změnilo by mi to život,“ zanechala komentář k zamyšlení jedna z fanynek. Influencerka se později za svou namyšlenou poznámku sice omluvila, ale už nyní je jasné, že si tím ztratila mnoho příznivců.

Sdílejte článek
Štítky sociální sítě výplata influencer hejt

Přečtěte si také