Virály

2. března 2021 08:02

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Lidé bombardují kavárnu negativními recenzemi kvůli lživé pomluvě! Co si zákaznice vymyslela?

Naštvat se na internetu kvůli tomu, že vám nesedí jednání v restauraci nebo kavárně, nemusí být vždy dobrý nápad. Hlavně když jsou vaše pocity silně subjektivně zabarvené. Nebo nepravdivé.

Není to poprvé, co se už něco podobného stalo. Můžeme si vzpomenout už třeba na případ youtubera, který udělal hodně špatnou recenzi restauraci, když natočil něco podivného ve svém talíři. Vyslovil na videu podezření, že je nějaká část jídla podivná, prošlá či zkažená, a lidé, kteří jeho video recenzi viděli, pak začali bombardovat restauraci hnusnými zprávami. Nakonec to skončilo tak, že restaurace musela zavřít, a to i přestože se ukázalo, že youtuber natočil lživou recenzi – ukázalo se totiž, že jeho špatné hodnocení plynulo z jeho nevědomosti. Bohužel musela tato restaurace zavřít a před zánikem ji už nic nezachránilo. Proto by se měly brát recenze na sociálních sítích vždy s určitou rezervou, no bohužel se tomu tak neděje.

Stejná věc se stala kavárně Café Tapioca v Kalifornii, kdy jedna ze zákaznic tvrdila, že na ní a její dítě hodila manželka majitele nějaký drink a měla k tomu ještě připojit nějaké rasistické poznámky. Kvůli její recenzi pak začaly kavárnu bombardovat naštvaní lidé, kteří jí obviňovali z rasismu a neslušného chování. Na záběrech z kavárny se ale ukázalo, že celá situace byla úplně jinak. Podle majitelky restaurace (a také podle obrazového záznamu) se žena začala hádat kvůli jahodové kaši. Nelíbilo se jí, že personál popletl objednávku a jejímu manželovi donesli jiné jídlo, že objednával, ale ve svém online příspěvku tvrdila, že byla obětí rasového zneužívání a že byla napadena.

Podle majitelky restaurace chyba vznikla tak, že kuchař nepochopil rozdíl mezi kašovitou a mléčnou konzistencí. Ale i když se to snažili napravit, tak zákaznice měla zvláštní přístup – kromě toho, že si stěžovala na rasové napadení, tak si ještě vymyslela, že na ni majitelka restaurace vychrstla nápoj, zrovna když měla své dítě v náručí. Na skutečných záběrech se však ukázala pravda – nikde na nich neměla v náručí dítě. Ani nápoj ve skutečnosti nebyl na zákaznici vylitý – majitelka restaurace jej odhodila do odpadkového koše, nikoliv na zákaznici. Majitelka popírá také to, že by na ženu jakkoli rasisticky útočila. Incident bohužel negativně ovlivnil její podnikání a během 24 hodin dostala 30 negativních recenzí.

Pro majitelki obchodu byla spuštěná stránka pro finanční podporu GoFundMe a spokojení zákazníci se pokouší vyvážit pověst místa přidáním svých pozitivních zkušeností.

Sdílejte článek

Přečtěte si také