Virály

22. března 2021 17:31

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Lidé objevili zvláštní filtr, který ukazuje, jak doopravdy vypadají! Zkusíte to taky?

TikTok zaplavil nový trend. Uživatelé objevili v aplikaci filtr, díky kterému jejich tvář vypadá naprosto realisticky.

Možná o tom nevíte, ale když si pořizujete selfíčko, tak fotoaparát mobilu otočí obraz, což znamená, že když se vidíte v mobilu, ve skutečnosti vypadáte trochu jinak. Obraz je zrcadlově otočený a vy nevíte proč – nedávno však jedna uživatelka na TikToku sdílela rady ohledně toho, jak se zrcadlového obrazu zbavit. Podle ní prostě stačí, alespoň u iPhonu, vypnout tuto funkci v nastavení telefonu. Díky tomu pak budou všechny fotky autentické a nebudou zrcadlově otočené. Pak tedy uvidíte reálně to, jak vaše tvář vypadá a ne, jakým způsobem ji upravuje váš telefon. Ne všichni uživatelé ale mají právě iPhone, takže začali používat nový filtr na TikToku, který obraz invertuje, tedy převrátí ho tak, aby byl tím správným směrem.

Tvář pak díky tomu vypadá realisticky. A právě to mnohé uživatele na TikToku šokuje, protože doteď nebyli zvyklí na to, jak jejich obličej doopravdy vypadá. Jedním ze šokovaných lidí byl například moderátor Capital FM Rob Howard. Vyfotil se a svoje selfíčko sdílel se svými fanoušky s tím, že jde o jeho reálnou fotku. Lidé však nad jeho „proměnou“ obvykle mávli rukou s tím, že vypadá skoro stejně jako dřív a vůbec se nezměnil. Někdo však podotkl, že mu připomíná nějaké postavu ze hry GTA. Jedna z dalších uživatelek, která filtr zkoušela, řekla, že ji tento filtr vyloženě naštval – vypadá prý hrozně a nemůže uvěřit tomu, že se takovým způsobem dívá na ostatní lidi.

Jestli si chcete filtr vyzkoušet taky, tak při nahrávání videa na TikTok vyberte kartu efektů nalevo od tlačítka záznamu. Pak se podívejte pod nadpis „Speciální efekty“ a obrácený filtr se zobrazí jako dvě šipky – jedna směřující doprava a druhá vlevo. Poté budete požádáni, abyste klepnutím na obrazovku obrátili svůj obličej a viděli se tak, jak vás vidí ostatní. Pak už se jen připravte na šok, který vás možná také bude čekat.

@radiorobhoward

Face for radio 😂📻 #invertedfilter #radiopresenter #radio #voiceoverartist #foryoupage #foryou #fyp #heretheycome

♬ original sound - mikki

Sdílejte článek