VIDEO: Manželé si domů pořídili medvěda jako domácího mazlíčka. To se vážně nebojí brutální smrti?

Nudí už vás psi, kočky či králíci? Pořiďte si domů medvěda – stejně jako tahle ruská rodinka.

Nejspíš existuje hodně důvodů, proč lidé toužící po domácím mazlíčkovi sáhnou spíše po psovi či králíkovi než například po medvědovi. Všechny se ale dají shrnout do jednoho stručného faktu: zřejmě prostě nechtějí zemřít v jeho spárech. Jak vám ale záhy ukážeme, neplatí to tak úplně pro každého.

Seznamte se se Štěpánem, 23letým medvědem, který žije stejně jako přibližně dalších 100 000 medvědů hnědých v Eurasii. Na rozdíl od nich však Štěpán nežije ve volné přírodě ani v zoo. Většinu času totiž tráví se svými majiteli Světlanou a Jurijem Panteleenkovými, kteří očividně absolutně neznají strach ze smrti. A přitom by na to měli plné právo. Šťěpán totiž měří 2,13 metru a váží 133 kilogramů. Penteleenkovi si jej osvojili v jeho 3 měsících, kdy mu umřela matka a byl nalezen ve zbídačeném stavu, takže je samozřejmě mnohem krotší než medvědi v divočině. Přesto takové obří zvíře vyvolává respekt a mnozí by jistě i přes více než dvacetileté soužití pociťovali k medvědovi určitou míru nedůvěry. Tihle manželé to ale mají přesně naopak.

Světlana dokonce tvrdí, že nejoblíbenější činností Štěpána je hovět si s nimi v noci na gauči, dívat se na televizi a tulit se. Moc rád taky hraje fotbal, zalévá zahrádku a účastní se rodinných pikniků. Ty vyjdou manžele poměrně draho, Štěpán totiž denně spořádá zhruba 25 kg ryb, zeleniny a vajíček. Podle Světlany prý miluje lidi a je opravdu výjimečně společenským medvědem. O tom se můžete přesvědčit i sami ve videu níže, které zachycuje běžný den této ruské rodinky s medvědím domácím mazlíčkem. Jestli je lepší volbou než pes, to už si musíte vyhodnotit sami.

Sdílejte článek
Štítky medvěd rodina domácí mazlíček Rusko

Přečtěte si také