Virály

24. března 2019 16:50

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž natočil záhadné hořící objekty na večerní obloze. Vážně se máme bát invaze mimozemšťanů?

Nestává se každý den, že by se na obloze objevovaly ohnivé objekty, a tak je obyvatel města natočil a podělil se o ně s uživateli sociálních sítí.

Na internetu se objevilo další video, které zachycuje podivný předmět létající na obloze. Tentokrát jde o hořící šmouhu, kterou natočil Dennis Hegstad v Los Angeles a poté tyto záběry sdílel na svém Twitteru s otázkou, co to asi mohlo být. Podle komentářů pod videem, které se v mžiku stalo virálním, bylo zřejmé, že nejen jeho autor byl z ohnivých scén zmatený. Někdo psal, že to vypadá jako meteorit, jiný poznamenal, že to viděl taky.

Jako u většiny zdánlivě nevysvětlitelných těles na obloze se ale i tato záhada brzy vyjasnila. Výrobce energetických nápojů Red Bull totiž později přiznal, že to byla jeho práce. V rámci oslav příchodu jara a posledního letošního superměsíce, tedy fáze, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své oběžné dráze nejblíže Zemi, vyslala společnost na podvečerní oblohu parašutisty v obleku se speciálními křídly.

Ti letěli ve výšce 1200 metrů nad městem a byli vybavení i LED světly a jiskřivou pyrotechnikou, která za nimi v rychlosti 193 km/h zanechávala ony ohnivé stopy. Ve 300 metrech pak rozevřeli padáky a bezpečně přistáli v ulicích Los Angeles. Že se nejednalo o žádné meteority ani jinou invazi cizích civilizací navíc pod příspěvkem na Twitteru potvrdilo i tamní policejní oddělení. Na mimozemšťany nebo konec světa si tedy budeme muset ještě počkat.


Přečtěte si také