Virály

1. června 2019 19:25

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž se vrhl pod dítě padající z pátého patra, aby mu zachránil život. Jeho hrdinský zákrok boří internet

Kéž by bylo více takových lidí, kteří se vrhnou vstříc padajícímu dítěti, aby mu zachránili život.

Neuvěřitelný zákrok předvedl na ulici muž, který se vrhl pod z výšky padající dítě, aby jej zachránil před jistou smrtí. Ke scéně jako vystřižené z akčního filmu došlo v severozápadní Číně a hrdinou byl 28letý Tonik Turghanbek. Ten seděl ve svém autě, když najednou zahlédl v okně pátého patra vedlejšího domu malé dítě. Okamžitě vyskočil z vozu a vrhl se k domu, aby zabrzdil jeho pád.

Celou akci zachytily bezpečnostní kamery. Záběry ukazují Tonika s rozpřaženýma rukama, kterého padající dvouletý chlapec srazil k zemi. Hrdina se na chvíli ocitl v bezvědomí. Za pár okamžiků se ale probere a začne se zvedat. Mezitím se už na místě objevují svědkové, kteří přispěchali oběma aktérům na pomoc. Podle RTE News odnesl Tonik svůj zásah jen škrábanci a odřeninami na hlavě. Dítě bylo ihned převezeno do nemocnice a podle posledních zpráv neutrpělo vážné zranění.

Záběry Tonikova hrdinského činu se záhy po zveřejnění na internetu staly virálními. Lidé jej v komentářích obdivují i chválí, dokonce ho nazývají i superhrdinou. A že si tuto přezdívku plným právem zaslouží, o tom se můžete v následujícím videu přesvědčit i vy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také