Virály

26. října 2020 22:59

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Muž vyrazil nakupovat jen v trenýrkách, aby ukázal, že oblečení je nezbytné! Co mu na to řekli?

Týpek se rozhodl, že půjde nakupovat jenom v trenkách, aby tak dal najevo nesouhlas se zákazem nepodstatných věcí v době pandemie, mezi které patří i oblečení.

Lidem v Británii se nové zákazy opravdu nelíbí. Týkají se toho, že lidé nesmějí nakupovat takzvaně „nepodstatné“ zboží, jako je třeba oblečení, obuv, hračky nebo ložní prádlo. Zákaz se momentálně týká asi 17 dnů, aby se ohnisko nákazy nešířilo. Protože jsou s tím lidé nespokojení, tak proti tomu protestují nejrůznějším způsobem. Tenhle muž se rozhodl vyrazit do obchodu jenom v ponožkách, botách a trenkách. Chtěl tak upozornit na to, že oblečení zkrátka není podstatné – a když si ho tedy nemůže koupit, tak půjde nakupovat polonahý!

Jeho manželka tak muže natočila, jak jede s nákupním košíkem nakupovat. Uprostřed téhle „srandy“ je však zastavila ochranka s tím, že se musí obléct, jinak nakupovat nemůže. Dovnitř ho však nepustili. Na záběrech však muž podpořil svoji myšlenku tím, že například takové děti potřebují nové oblečení, protože rychle rostou. Ochranka ho však zchladila s tím, aby šel ven a řešil to s vládou. Dovnitř ho však takto oblečeného nepustili. Pár pak sdílel video na Facebooku s tím, že je to směšné a nevidí důvod, proč by oblečení mělo být méně zásadní, a proč se tedy taková pravidla nevztahují i na čokoládu, cukr, alkohol nebo tabák.

Není však jediný, kdo toto nařízení kritizuje. Lidé si stěžují, že si nemohou koupit třeba ani jen ponožky nebo spodní prádlo, když zrovna budou potřebovat nové. Podle vlády je však cílem jen odradit lidi od toho, aby trávili v obchodech víc času, než je nezbytně nutné, a být féroví vůči maloobchodníkům, kteří zavřít musí.

Sdílejte článek
Štítky koronavirus korona PANDEMIE

Přečtěte si také