Virály

10. května 2019 10:01

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muži brutálně kopali do telat a mlátili je obuškem. Toto týrání zvířat vám rozdrásá srdce

Kdy už se konečně začne s tímhle týráním nejen nebohých telat něco dělat?

O způsobech, jakými se zachází se zvířaty z velkofarem, už toho bylo napsáno poměrně dost. A rozhodně se nejedná o žádné veselé psaní. To, co zachytila skrytá kamera aktivistů v jednom chovu krav ve Francii, ale překonává snad všechny dosavadní představy. Pracovníci tam totiž naprosto nelidsky zacházejí s mladými telaty. Mlátí je, kopou do nich a násilně je strkají pryč od koryt a ze dveří. Šokující video sdílely na internetu spolupracující francouzské organizace L214 a Eyes on Animals, které se snaží chránit práva hospodářských zvířat podle evropské legislativy.

Organizace tvrdí, že v mlékárenském průmyslu krávy každoročně porodí jedno tele. To je často ihned po narození od matky odejmuto a za nízkou cenu prodáno do zbytku Evropy kvůli cennému telecímu masu. Mladá zvířata tak absolvují dlouhé cesty za strašných podmínek přímo na jatka. Podle zákonů EU mají nárok na odpočinek a krmení právě ve francouzském kontrolním stanovišti, kde byly pořízeny tyhle děsivé záběry, na kterých mladí farmáři mlátí nebohá telata obušky. Některá telata dostala tak silné rány, že se bolestí zhroutila k zemi.

Pokud na to máte žaludek, podívejte se na otřesné video níže, upozorňujeme vás ale, že vám z toho rozhodně nebude dobře fyzicky ani psychicky.


Přečtěte si také