Virály

26. ledna 2022 10:26

redakce Prima Lajk

VIDEO: Na TikToku se rozšířila nebezpečná výzva, po které končí lidé v nemocnicích! Co šíleného dělají?

Sociální sítě opět ovládla další nebezpečná výzva.

Snězte lupínek vyrobený z těch nejpálivějších chilli papriček na světě, vydržte co nejdéle bez napití a u toho se natáčejte. Tak zní ve zkratce pravidla nejnovější virální výzvy na TikToku s názvem „One Chip Challenge“, se kterou poprvé přišla firma Paqui vyrábějící zmíněné chipsy.

Poté, co však nejméně tři studenti z Kalifornie, kteří se výzvy zúčastnili, byli převezeni sanitkou do nemocnice, se na společnost snesla obrovská vlna kritiky. „Někteří studenti se také navzájem pozvraceli,“ nechal se slyšet pro americký web Newsweek ředitel školy Adam Auerbach, ve které žáci studují. „Prosíme všechny rodiče a zákonné zástupce, aby se svými dětmi promluvili o nebezpečích, které riskantní internetové výzvy, jako je tato, představují,“ dodal.

Účastníci výzvy si po snědení pálivého chipsu stěžují na velmi silnou reakci, kdy nemohou popadnout dech a mají třesavku. Firma Paqui se však na brání tím, že na obalu produktu stojí varování před jejich konzumací. To však některým lidem nezabrání, aby se „trendy“ nebezpečné výzvy účastnili. Jen během posledních týdnů získal hashtag #onechipchallenge přes 475 milionů zhlédnutí.

@alwuhu

I can't find this chip anywhere anymore for normal price smh. If i do, expect another vid ;) #onechipchallenge #spicy #fyp

♬ original sound - Alan Wu


Přečtěte si také