Virály

28. dubna 2022 09:59

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nike uvádí na trh virtuální tenisky. Neuvěříte, kolik stojí boty, které ani nemůžete nosit!

Společnost Nike skočila do virtuálního vesmíru pěkně po hlavě. Zákazníkům nabízí digitální tenisky za nekřesťanské peníze.

Virtuální svět pomalu začíná ovládat i realitu a mnoho velkých firem se tak chce svést na digitální vlně. Jedna z nejoblíbenějších sportovních firem světa Nike samozřejmě nemůže zůstat pozadu, a proto už na konci minulého roku naznačila, že koupila americký startup RTFKT zabývající se virtuální módou a sběratelskými předměty NFT.

Nyní vůbec poprvé zákazníkům odhalila digitální tenisky v designu populárního modelu Dunk, se kterými bude ve virtuálním světě vypadat každý stylově; v reálném světě je zájemci logicky nebudou moci nosit, zato si s nimi můžete doladit svého avatara v nějaké hře nebo v prostředí virtuálního vesmíru. Spolu se sneakers dostane každý zákazník i imaginární čarovnou lahvičku, díky ní si bude moci své tenisky změnit do libovolných barev, čímž se zvedne nejen originalita kousku, ale i hodnota.

Na obyčejné smrtelníky však firma necílí a digi módní doplněk ocení zejména sběratelé a nadšenci NFT. Ty nejlevnější botasky lze koupit za 170 tisíc korun, zatímco ty nejdražší šplhají až ke 13,7 milionu korun. Uvidíme, zda se Nike rozhodne investovat i do virtuálního oblečení nebo skončí pouze u tenisek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také