Virály

18. října 2022 16:18

redakce Prima Lajk

VIDEO: Odvážná íránská sportovkyně vystoupila na turnaji bez šátku přes hlavu. Teď není k nalezení

Lidé mají strach o odvážnou íránskou sportovkyni, která se zúčastnila turnaje bez povinného hidžábu.

Íránská atletka Elnaz Rekabi zmizela poté, co odvážně protestovala proti pravidlu nosit hidžáb i během sportovních soutěží na turnajích a šampionátech. Na mistrovství Asie ve sportovním lezení v Jižní Koreji totiž 33letá sportovkyně reprezentovala svoji zemi bez šátku přes hlavu.

Rekabi tak podpořila ostatní ženy a lidi protestující nedávnou smrt dívky v Íránu, kterou mravnostní policie zabila poté, co se na ulici prošla bez hidžábu. Od té doby se k demonstrativnímu ignorování těchto hloupých zaostalých zákonů připojilo velké množství dalších, ačkoliv zatím tamější vláda snahy o zrušení povinného nošení hidžábu na veřejnosti odmítá.

V souvislosti s tím tak mají lidé vážný strach o talentovanou lezkyni, která se od té doby, co skončila na turnaji čtvrtá, zcela vytratila, a dokonce s ní nemá kontakt ani její rodina a blízcí. Poslední zpráva je, že Rekabi seděla v letadle zpátky do Teheránu o dva dny dříve, než bylo původně v plánu. Organizátoři turnaje se údajně celou záležitostí zabývají, tak snad se vše brzy vysvětlí a nikdo nepřijde k úhonu. Lidé všech vyznání a vír by pochopitelně měli mít svobodu k tomu nosit co chtějí, kde chtějí, a kdy to chtějí. Cokoliv jiného je útlak.

Sdílejte článek

Přečtěte si také