Virály

2. února 2021 04:15

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Policisté použili na 9letou holčičku pouta a pepřák! Proč to proboha udělali?

Dívka skončila bezmocná v poutech poté, co policisté přijeli k nahlášeným "rodinným problémům".

Všechno to začalo v momentě, kdy byli policisté povolaní na adresu v Rochesteru v New Yorku, kdy jim bylo řečeno, že jen 9letá dívka chce zabít nejen sama sebe, ale ještě i svou matku. Napřed se před policisty dívka pokoušela utéct, ale ti ji nakonec dohnali. Na záběrech je vidět, jak bezmocně volá svého otce. Poté, co odmítla nastoupit do auta, jí policejní důstojník řekl, že má poslední šance dobrovolně do auta nastoupit, jinak jí do očí nastříká pepřový sprej. Druhý důstojník k tomu však dodal, aby jí "v téhle situaci" pepřák do očí nastříkal. A tak se také stalo. Dívka byla následně převezená do nemocnice, odkud byla později propuštěna. Přitom se však prý neukázalo, že by dívka kladla až tak velký odpor.

Starostka následně odsoudila policisty na tiskové konferenci na radnici a uvedla, že byla velmi znepokojená tím, jak s takhle mladou dívkou zacházeli. Ona sama totiž má dceru ve věku 10 let a dodala, že záběry rozhodně nebyly nic, co by chtěla vidět kterákoliv matka. Dívka byla podle ní příliš malá na to, aby na ni použili takhle drsné donucovací prostředky. Upozornila na to, že je dívka stále ještě dítě. Policejní oddělení pak uvedlo, že záběry zkontroluje a provede kontrolu, aby se ujistili, že nebyla porušená policejní politika. Kvůli chování policistů se lidé bouřily, přišlo jim to nechutné a začaly vznikat dokonce demonstrace.

Po kontrole policejní oddělení došlo k závěru, že policisté použili donucovací prostředky neadekvátně k situaci, a proto byli oba policisté suspendováni a nyní jsou mimo službu.


Přečtěte si také